حمل کالا از دبی به روش ته‌ لنجی

حمل کالا به صورت ته لنجی از بنادر امروزه یکی از بهترین روش ها جهت به دست آوردن سودهای کلان است.


84 / 100
زمان مطالعه: 8 دقیقه

روش حمل ته لنجی کالا در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین و بهترین روش های حمل و نقل است. در واقع شما می‌توانید برخلاف روش‌های دیگر، در مدت‌ زمان نسبتاً مناسبی این کار را انجام دهید. ضمن این که اگر محدوده واردات شما مجاز و کالاهای قانونی است، می‌توانید از مفاد و امتیازات بی‌انتهای آن استفاده کنید. البته شرایطی دارد که در ادامه در خصوص آن توضیح خواهیم داد و به بررسی شرایط حمل ته لنجی کالا خواهیم پرداخت.

مسئول و اپراتور حمل ته لنجی کالا چه کسی است؟

معمولاً در این روش حمل کالا، ملوان و مسئول لنج وظیفه انتقال بار را دارد. کالاها به او تحویل داده شده و او موظف است که آن را از طریق مرزهای آبی کشور، وارد ایران کند. بندرهای معروفی چون عسلویه، بوشهر، نخل تقی برای این کار انتخاب می‌شوند. شرایط در این بندرها برای بارگیری و تخلیه بار کاملاً مناسب است و می‌توان بدون مشکل محصول موردنظر را به داخل خاک کشور انتقال داد. البته که این خدمات توسط تمامی مؤسسات به شکل قانونی ارائه نمی‌شود و برخی از آن‌ها در این حیطه شبهاتی دارند که موجب می‌شود شما به عنوان یک سرویس‌گیرنده کمی در انتخاب مرکز و مؤسسه حمل بار ته لنجی دچار مشکل شوید.

شما می توانید با مطالعه مقاله زیر از قوانین و محدودیت های حمل کالا به روش ته لنجی شرکت اکسپرس عسلویه مطلع شوید.

قوانین و مقررات حمل و ترخیص کالا

چه کالاهایی را می توان به روش ته لنجی وارد کرد؟

چه کالاهایی را می توان به روش ته لنجی وارد کرد؟

حمل بار به صورت دریایی به وسیله لنج های اکسپرس عسلویه برای دسته بندی ها و کالاهای متفاوتی انجام می شود.

دسته‌بندی‌های زیادی از جمله لوازم الکترونیکی، خانگی، پوشاک، خوراکی و هر چیزی که فکرش را می‌کنید و در یک لنج جا می‌شود و مجوز استفاده در ایران را دارد یا به‌ اصطلاح کالای قانونی شناخته می‌شود را می‌توانید از طریق مرزهای دریایی با بهره‌گیری از حمل کالا ته لنجی وارد کشور کنید. این روش از نظر ایمنی نیز یکی از بهترین گزینه‌های موجود است که هیچ مشکلی برای اموال شما در 99.99 درصد مواقع ایجاد نمی‌شود.

البته به یاد داشته باشید که به‌ هرحال هر نوع حمل‌ونقلی ریسک منحصر به خود را دارد که در مورد حمل بار دریایی این موضوع مرتبط با ایراد در لنج، کشتی و سیستم حمل‌ونقل می باشد.

انواع کالای وارداتی از طریق حمل بار از دبی به روش ته لنجی به ایران، عبارت اند از :

  • نوشیدنی و آبمیوه های صنعتی گازدار و اغذیه کنسروی
  • کنسول‌های بازی و سیستم‌های کامپیوتری
  • انواع پوشاک زنانه، مردانه و کودکانه
  • حمل ته لنجی انواع قطعات خودرو
  • واردات ته لنجی مکمل بدنسازی
  • انواع لوازم الکتریکی و خانگی
  • واردات ته لنجی پارچه
  •  کالا های برند لوکس
  •  کالا های غیر برند
  • لوازم جانبی

و صدها مورد دیگر اشاره کرد.

مراحل حمل کالا از دبی به روش ته لنجی به کشورهای مختلف

برای این کار نیاز به ثبت سفارش، حمل‌ونقل، ترانزیت و ترانشیپ خواهد بود. اخذ مجوزهای لازم باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود. در کنار آن انتقال به گمرک نیاز به پته گمرکی و صدا البته برگ سبز تردد خواهد داشت. شما عزیزان می‌توانید برای بررسی دقیق این روش جابه‌جایی و حمل بار از طریق پشتیبانی توضیحات لازم را دریافت نموده و پرسش‌های خود را نیز مطرح کنید. در ادامه نیز به بررسی شرایط آن خواهیم پرداخت.

مدت زمان حمل ته لنجی کالا

یکی از دغدغه‌های کلیدی و مهم کارفرمایان مدت‌ زمان انتقال یک‌ بار از مبدأ به مقصد بخصوص در روش‌های حمل بین‌المللی است. به‌ طور کلی در خصوص بارهای دریایی کمی قضیه متفاوت است. اگر قصد استفاده از خدمات حمل بار ته لنجی را دارید باید به مدت‌ زمان انجام امور ترخیص، زمان بارگیری و وضعیت آب‌ و هوایی دقت کنید. مثلاً ممکن است حمل بار ته لنجی در فصل تابستان با زمستان متفاوت باشد یا برخی شرکت‌ها سیاست خدماتی منحصر به خود را داشته باشند.

مدت زمان حمل ته لنجی کالا

مدت‌ زمان انتقال یک‌ بار از مبدأ به مقصد یکی از مهمترین مولفه ها جهت انتقال بار است.

مراحل بار زدن نیز با توجه‌ به ملوان و محل بارگیری او فرق دارد. از طرفی اگر بخواهیم به‌ صورت عددی این مدت‌ زمان را به شما اعلام کنیم می‌توان مابین 8 تا 20 روز را در نظر گرفت. البته اگر به دنبال مراکز معتبر حمل ته لنجی باشید مطمئناً شرایط رسیدگی و ارائه خدمات آن‌ها بهتر خواهد بود. در نتیجه با خیال راحت‌تر می‌توانید از خدمات آن‌ها استفاده کنید.

مدت‌ زمان انتقال بار از دبی به بنادر ایران و بالعکس

معمولاً یکی از سؤالات متداولی که کارفرمایان در مورد انتقال بار از طریق روش ته لنجی از دبی می‌پرسند این است که این پروسه انتقال بار از دبی به ایران یا ایران به دبی چه مدت به طول می‌انجامد؟؟ به‌ طور کلی عوامل زیادی مانند فاصله بنادر امارات تا بنادر ایران، مراحل زدن بار در داخل بنادر و پروسه های آن، زمان رسیدن لنج و ترخیص از خاکهر کشوری، از جمله مهم‌ترین‌ها هستند که باعث می‌شوند این دوره کوتاه یا طولانی شود.

البته شرکتی که قرار است این کار را برای شما انجام دهد هم مهم خواهد بود. در صورتی‌ که مجموعه انتقال و اکسپرس، اطلاعات و تجربیات لازم در این زمینه را نداشته باشد، به طبع این دوره زمانی طولانی تر خواهد شد. هزینه حمل‌ونقل از طریق روش ته لنجی نیز به‌ صورت روزانه و در همان لحظه محاسبه خواهد شد و نسبت به‌ تمامی خدمات مانند کارگو، انتقال بار به‌صورت هوایی و… ارزان‌تر است.

اما به طبع اگر کالا در دسته‌بندی خاص قرار بگیرد، ابعاد و وزنش بالا بوده و یا این که ارزش مالی بالایی داشته باشد قطعاً باید با حساسیت بیشتری منتقل گردد. این موارد ذکر شده روی قیمت نهایی و مدت‌ زمان انتقال و حمل به روش ته لنجی نیز تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل شرکت اکسپرس عسلویه بوشهر با رعایت تمامیه موارد ذکر شده به ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات می پردازد. و تاجران و مشتریان می توانند به راحتی به ما اعتماد کنند.

هزینه حمل‌ونقل با لنج چطور محاسبه می شود؟

در مورد هزینه‌های حمل‌ونقل با ته لنجی کالا باید بگوییم که این موضوع بستگی به حجم و نوع کالا خواهد داشت. شما می‌توانید با شرکت‌های فعال در این حوزه تماس بگیرید و از آن‌ها حیطه ارائه خدمات و همین‌طور شرایط را جویا شوید. البته موارد زیادی روی قیمت‌گذاری حمل بار ته لنجی تأثیر می‌گذارد که می‌تواند بسته به زمان انتقال، ابعاد، حجم و وزن و حتی ارزش مالی متفاوت باشد. به طبع هزینه حمل‌ونقل کالاهای گران‌قیمت و لوکس از این روش بیشتر است.

البته در دبی در حال حاضر 5 درصد مالیات بر ارزش‌ افزوده برای حمل بار به روش دریایی اخذ می‌شود. البته برخی مراکز حمل کالا ته لنجی به دلیل عضویت در اتاق بازرگانی امارات متحده عربی معاف از پرداخت مالیات هستند. ضمن این که واردات از دبی و به این روش برای کم‌تر کردن هزینه‌هاست و در نتیجه اگر هزینه حمل بار ته لنجی بالا باشد به طبع برای واردکننده صرفه اقتصادی نخواهد داشت. اما در حال حاضر یکی از بهترین گزینه‌های قابل انتخاب است.

به شرطی که شرکت حمل بار ته لنجی شما به‌ صورت منصفانه قیمت‌گذاری کند و مسئولیت‌پذیری و شرایط مطلوبی داشته باشد. این روش می‌تواند جز برترین گزینه‌ها و انتخاب‌ها باشد. هم اکنون شرکت اکسپرس عسلویه با بهترین قیمت ها و مدت زمانی این وظیفه را انجام می دهد.

حمل کالا از دبی به روش ته لنجی​

حمل بار به‌ صورت ته لنجی مناسب چه کسانی است؟

حمل بار به‌ صورت ته لنجی مناسب چه کسانی است؟

برای حمل بار محدودیت خاصی برای تاجران مطرح نیست و فقط می بایست در قالب یکسری اصول و قوانین این انتقال صورت بگیرد.

به‌ طور کلی شما می‌توانید در بازار کشورهای عربی و بخصوص حاشیه خلیج‌ فارس محصولات زیادی را یافته و آن‌ها را با توجه‌ به جامعه هدف وارد بازار کشور کنید. می‌توانید از این پل ارتباطی استفاده کرده و از چین محصولات متنوعی را تهیه کرده و به ایران ترانزیت کنید. حمل کالا به‌ صورت ته لنجی تعرفه مخصوص به خودش را دارد و در مورد هر کالا این رنج می‌تواند متفاوت باشد. ضمن این که این کار کاملاً به‌صورت مجاز از مرزهای دریایی انجام می‌شود. هزینه نهایی اخذ مجوز لنج، کالا و واردات از این طریق کاملاً برای کسب‌ و کارها، تجارت‌ها، استارتاپ‌ها، شرکت‌ها و مجموعه‌های خدماتی و تولیدی به‌ صرفه خواهد بود.

واردات کسب‌ و کار و سرویس پر سودی است که امروزه بسیاری آن را به‌ صورت مستقیم و بدون واسطه انجام می‌دهند. در این شرایط شما با ثبت یک نام تجاری می توانید کالاها را وارد بازار ایران کرده و حتی تحت برند خودتان به فروش برسانید.

حمل بار ته لنجی و تحویل در ایران

دغدغه بعدی در مورد این خدمت، نحوه تحویل آن در ایران خواهد بود. وقتی عملیات انتقال یا اکسپرس از مرزهای آبی انجام شود، شما در جریان کل پروسه قرار می‌گیرید و پس از آن به‌محض ورود به خاک ایران می‌توانید اقدامات لازم را برای جابه‌جایی کالا انجام دهید. درصورتی‌که مایل باشید توسط شرکت‌های حمل بار ته لنجی انتقال به تهران و هر شهر دیگری که مایل باشید نیز در مرحله بعد انجام خواهد شد. می‌توانید به‌راحتی کالا را از بازار دبی و شارجه و هر شهر دیگری تحویل گرفته و ارسال به ایران داشته باشید.

این کالاها می‌تواند شامل دسته‌بندی‌های مختلف لوازم مصرفی در ایران باشد. ضمن این که برخی شرکت‌ها شرایط بهتری را برای جابه‌جایی فراهم می‌سازند و حتی کالای موردنظر را بیمه می‌کنند. ازاین‌رو بر اساس قوانین دریایی نیز هیچ مشکلی در این روش حمل‌ونقل وجود ندارد و شما می‌توانید به‌راحتی از آن مطابق نیاز خود در حجم‌ها و پروژه‌های کوچک و بزرگ، واردات کلی و جزئی استفاده کنید.

ویژگی شرکت های معتبر حمل بار ته لنجی

اگر قصد استفاده از خدمات حمل بار ته لنجی از دبی و یا کشورهای همسایه و حوزه خلیج‌فارس را دارید، باید توجه داشته باشید که در درجه اول شرکت مدنظر شما، به‌صورت کاملاً مجاز فعالیت نموده و ثبت رسمی شده باشد تا مشکلی از نظر قانونی برای شما به وجود نیاید. از طرفی سابقه شرکت در این کار بسیار اهمیت دارد. همچنین از نظر هزینه نیز نسبت به شرکتهای مشابه به صرفه تر باشد. ما در شرکت اکسپرس عسلویه به شما این اطمینان را می‌دهیم که از معتبر ترین شرکت‌ها در زمینه حمل بار ته لنجی هستیم و از نظر اقتصادی هم جزو به صرفه ترین انتخاب های شما خواهیم بود.

مزیت‌های روش حمل کالا به صورت ته لنجی از امارات

این روش حمل ته لنجی چه از امارات و چه از سایر کشور ها نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافه نیز ترخیص کالا ندارد. همین‌طور انتقال از این روش هم خطر خاصی ندارد و هم عوارض گمرکی آن نیز در نظر گرفته نمی‌شود. درصورتی‌که برای کسب‌وکار شما، در حال حاضر هزینه حمل‌ونقل اهمیت زیادی دارد و یک دغدغه اساسی است، این تکنیک پایین‌ترین هزینه را دارد و به نفع تمامی شرکت‌ها به جهت جابه‌جایی بار به روش اقتصادی چه از ایران به کشورهای دیگر و چه از کشورهای دیگر مانند امارات، چین و… به ایران است.


سوالات

حمل بار ته لنجی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

روش حمل ته لنجی کالا در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین و بهترین روش های حمل و نقل است. در واقع شما می‌توانید برخلاف روش‌های دیگر، در مدت‌ زمان نسبتاً مناسبی این کار را انجام دهید.

مسئول و اپراتور حمل ته لنجی کالا چه کسی است؟

معمولاً در این روش حمل کالا ملوان و مسئول لنج وظیفه انتقال بار را دارد. کالاها به او تحویل داده شده و او موظف است که آن را از طریق مرزهای آبی کشور، وارد ایران کند.

چه کالاهایی را میتوان به روش ته لنجی وارد کرد؟

دسته‌بندی‌های زیادی از جمله لوازم الکترونیکی، خانگی، پوشاک، خوراکی و هر چیزی که فکرش را می‌کنید و در یک لنج جا می‌شود و مجوز استفاده در ایران را دارد یا به‌ اصطلاح کالای قانونی شناخته می‌شود را می‌توانید از طریق مرزهای دریایی با بهره‌گیری از حمل کالا ته لنجی وارد کشور کنید.

مدت زمان حمل ته لنجی کالا چقدر است؟

مراحل بار زدن نیز با توجه‌ به ملوان و محل بارگیری او فرق دارد. از طرفی اگر بخواهیم به‌ صورت عددی این مدت‌ زمان را به شما اعلام کنیم می‌توان مابین 8 تا 20 روز را در نظر گرفت.

هزینه حمل‌ونقل با لنج چطور محاسبه می شود؟

در مورد هزینه‌های حمل‌ونقل با ته لنجی کالا باید بگوییم که این موضوع بستگی به حجم و نوع کالا خواهد داشت. شما می‌توانید با شرکت‌های فعال در این حوزه تماس بگیرید و از آن‌ها حیطه ارائه خدمات و همین‌طور شرایط را جویا شوید.

حمل بار به‌ صورت ته لنجی مناسب چه کسانی است؟

به‌طورکلی شما می‌توانید در بازار کشورهای عربی و بخصوص حاشیه خلیج‌فارس محصولات زیادی را یافته و آن‌ها را باتوجه‌به جامعه هدف وارد بازار کشور کنید.

مزیت‌های روش حمل ته لنجی کالا از امارات چیست؟

این روش حمل ته لنجی نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافه نیز ترخیص کالا ندارد. همین‌طور انتقال از این روش هم خطر خاصی ندارد و هم عوارض گمرکی آن نیز در نظر گرفته نمی‌شود.

4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *